Informacje

XIII Niedziela Zwykła

v  Zwracamy się z bardzo pilną prośbą o pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Do szpitala w Tarnopolu potrzebne są środki opatrunkowe, bandaże, kompresy, opatrunki do tamowania krwi, plastry, gaziki, woda utleniona, strzykawki. Nadal potrzebne są: żywność długoterminowa, jedzenie, artykuły dla dzieci oraz środki higieny i środki czystości. Prosimy przynosić je w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zebrane środki zostaną przekazane bezpośrednio na Ukrainę.

 

v  W środę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej diecezji.

 

v  W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek o 17.00 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu, a w sobotę o 17.00 adoracja prowadzona przez Róże Różańcowe. Okazja do sakramentu pokuty w piątek i sobotę od godz. 17.00.

 

v  Od tego tygodnia przez całe wakacje kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki od 16.00 do 17.30 i w czwartki od 8.30 do 10.00.

 

v  Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Częstochowy i Leśniowa, która się odbędzie 9 lipca. Koszt przejazdu i ubezpieczenia wynosi 50 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii.

 

v  Dziękujemy parafianom z ul. Sienkiewicza za sprzątanie naszego kościoła. W tym tygodniu w poniedziałek od 16.00 i w sobotę od 8.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Strzelców Bytomskich.