Informacje

XII Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy na nieszpory i modlitwę w intencji ojców o godz. 17.15.


Do piątku włącznie, w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy wieczornej będzie procesja eucharystyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy dzieci do sypania kwiatów. 


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu ołtarzy. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, za przystrojenie okien, a dzieciom za sypanie kwiatów.


Błogosławieństwo wianków w czwartek po Mszy św.

 

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Zapraszamy na nabożeństwo i procesję po Mszy wieczornej.


W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.3 0, 16.00 i 18.00.


W środę o 19.00 zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem świec sprawowaną ku czci św. męczenników Jana i Pawła w kaplicy w Paczynce.


W czwartek po Mszy wieczornej zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie błogosławieństwem o godz. 20.00.


W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki od 16.00 do 17.30 i w czwartki od 8.30 do 10.00. 


6 lipca planowana jest parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Leśniowa. Zapisy prowadzone są w zakrystii. Przy zapisie prosimy podać numer PESEL do ubezpieczenia. Koszt wyjazdu 35 zł od osoby.


Młodzież i dorosłych serdecznie zapraszamy do udziału w II Festiwalu Życia, największym wydarzeniu chrześcijańskim na śląsku, organizowanym w Kokotku w dniach od 8 do 14 lipca. Szczegóły na plakatach.


Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 15 do 17 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w parafii MB Nieustającej Pomocy od 1 do 11 sierpnia.


Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.


Dziękujemy parafianom z pl. Piłsudskiego za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu w poniedziałek od godziny 16.00 i w sobotę od godziny 8.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian ul. Powstańców Śląskich i ul. Gliwickiej. 


Dzisiaj na zakończenie Mszy we wszystkich kościołach w Polsce śpiewane są suplikacje jako wynagrodzenie za akty profanacji i świętokradztwa, przepraszamy również za grzechypochodzące z wnętrza Kościoła