Informacje

VI Niedziela Zwykła

We wtorek o 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. 


Spotkanie dzieci komunijnych jutro o 16.00 w salce. 


Zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym tzw. lectio divina w piątek o godz. 17.30 w kościele.


Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o 15.00 w salce.


Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 16.00.


W czwartek po wieczornej Mszy zapraszamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu adoracja będzie trwała do godz. 22.00. Chcemy jednoczyć się z całym światem w modlitwie w intencji rodzin. Od godziny 21.00 do 22.00 będzie modlitwa różańcowa w intencji poszczególnych stanów i zawierzymy nasze rodziny Matce Bożej. Szczegółowe informacje na plakatach. 


Rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższą niedzielę otrzymają chrzest, zapraszamy na naukę przedchrzcielna w piątek o 19.00 w salce.


Serdecznie zapraszamy dzieci do włączenia się w życie grup parafialnych. Chłopców zainteresowanych wstąpieniem do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 9.00, natomiast dziewczęta zapraszamy do Dzieci Maryi, które spotykają się także w soboty o godz. 11.00 w salce.


Młodzież zapraszamy na spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek na godz. 19.00 do salki.


Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch. Celem naszej pielgrzymki jest przede wszystkim sanktuarium św. Mikołaja w Bari. Odwiedzimy również grób św. Jana Pawła II w Rzymie, Watykan, sanktuarium św. o. Pio w San Giovanni Rotondo, kościół św. Michała w Monte Sant’Angelo, grób św. Franciszka w Asyżu, miejsce cudu eucharystycznego w Lanciano i Bazylikę MB Loretańskiej w Loreto. Termin od 7 do 14 września. Informacje na plakatach i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy u ks. Proboszcza.


Dziękujemy parafianom ul. Sienkiewicza za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godziny 8.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Strzelców Bytomskich.


 

v Dzisiaj o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo rozważania Słowa Bożego – Lectio divina.

 

v W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Ofiarowania Pańskiego popularnie nazywane świętem MB Gromnicznej. Podczas Mszy będzie poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka na siostry klauzurowe.

 

v Kończymy odwiedziny duszpasterskie naszych parafian. Plan odwiedzin:

 

26.01.niedziela

14.00

Szopena Boczna 2

27.01 poniedz.

15.00

Strzelców Byt. 16, 18 i 20

01.02 sobota

13.00

Kolęda dodatkowa

 

v Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę od godz. 13.00. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

v W czwartek o 16.00 Msza szkolna dla dzieci.

 

v W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. O 17.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Żywy Różaniec. Od 17.00 będzie okazja do spowiedzi.

 

v Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie, które są wdowami na drugie spotkanie w cyklu spotkań „Śniadanie dla wdów”, które odbędzie się w sobotę 8 lutego o godz. 9.30 w salce katechetycznej przy parafii św. Mikołaja w Pyskowicach.

 

v Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00.

 

v Dziękujemy parafianom z pl. Piłsudskiego za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16.00 i w sobotę od godziny 8.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian ul. Powstańców Śl. i ul. Gliwickiej.