Informacje

I Niedziela Adwentu

Dzisiaj podczas nabożeństwa o 17.15 odbędzie się błogosławieństwo opłatków, wieńców, świec i lamp adwentowych.


W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Mikołaja. Zwracamy uwagę, że Msze św. w sobotę i niedzielę o godz. 18.00 sprawowane będą w kościele św. Stanisława.


Msza święta w intencji górników będzie sprawowana w środę o 18.00.


Dzieci zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 18.00, w czwartek o 16.00 i w sobotę o 8.00. Roraty dla młodzieży w ten piątek o 19.00 w kościele Nawrócenia św. Pawła. Roraty dla pracujących w czwartki o 20.00. Prosimy o ofiarowanie przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy, które rozdamy dzieciom podczas Rorat.


W Adwencie nie będzie spotkań dzieci komunijnych w salce. Z dziećmi spotykamy się na Roratach.


Spotkanie Róż Różańcowych dzisiaj o 16.30 w kaplicy. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową nowych członków i nowe rodziny. W przyszłą niedzielę zachęcamy do modlitwy w tzw. godzinie łaski, od 12 do 13. Matka Boża prosi o tę modlitwę obiecując zesłać szczególne łaski dla duszy i ciała.


Zapraszamy na Spotkanie ze Słowem Bożym we wtorek o godz. 18.45 w salce.


Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o godz. 15.00 w salce.


Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 i 8 odbędzie się w środę o 18.45 w salce.


W czwartek po Mszy wieczornej zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie o godz. 20.00 Mszą Roratnią. 


W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o 17.00 Godzina Święta, w piątek i sobotę od 17.00 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu. 


Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00 do 17.45 tu w kościele parafialnym.


Dzisiaj rozpoczyna się nowy cykl nauk przedślubnych. Pierwsza nauka o godz. 15.00 w salce.


W przyszłą sobotę i niedzielę przy naszym kościele organizujemy Festyn św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Plan Festynu wywieszony jest w gablotkach. Chcemy by Festyn był częścią odpustowego świętowania z naszymi rodzinami i gośćmi. Przygotujemy dobry bigos, krupnioki, kiełbaski, grochówkę, żurek i grzane wino. Nie zabraknie dobrego odpustowego kołocza, pierników i ciastek. Będzie spotkanie ze św. Mikołajem, który obiecał prezenty dla wszystkich dzieci. Klimat festynu ubogacą występy wielu artystów. Kto jeszcze chciałby ofiarować fanty może je przynieść do zakrystii lub na plebanię. Przygotowane przez nasze gospodynie pierniki i ciasta prosimy przynosić do salki katechetycznej w piątek od 17.00 do 18.00. 


W zakrystii można nabyć opłatki świąteczne i wigilijne świece Caritas w cenie 5 i 12 zł.


W listopadzie przy sprzątaniu kościoła z ul. Drzymały i ul. Drzymały Bocznej pomagało po jednej osobie, z ul. Górniczej i ul. Hutniczej cztery osoby, z ul. Kochanowskiego dwie osoby z ul. Kopernika i ul. Ligonia nie było ani jednej osoby. Dziękujemy za pomoc Dzieci Maryi i dwóch osób spoza kolejki. W tym tygodniu w poniedziałek od godziny 16.00 i w sobotę od godziny 9.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Kościelnej i ul. Krótkiej.