Aktualności

Pomoc Ukrainie

Wspieramy pomocą naszych Przyjaciół z Ukrainy.
Co możemy zrobić?

* Informacja dla mieszkańców Pyskowic, którzy mogliby przyjąć u siebie uchodźców z Ukrainy dając im zamieszkanie i wyżywienie: Caritas Diecezji Gliwickiej prosi o zgłoszenia takiej gotowości z podaniem imienia i nazwiska, dokładnego adresu, numeru telefonu i informacji ile osób możemy przyjąć. Zgłoszenia mogą składać zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy. Taka baza adresów pozwoli kierować przybywających w konkretne miejsca.
Informacje można podać na adres mailowy parafii:
sm_pyskowice@kuria.gliwice.pl,
bezpośrednio na parafię,
drogą telefoniczną - 32 233 85 90.
 
Caritas prosi o udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Polega ona na zbiórce darów, które zostaną spakowane i wysłane do rodzin na Ukrainie. Potrzebne są: żywność długoterminowa, jedzenie i artykuły dla dzieci oraz środki higieny i środki czystości. Prosimy przynosić je do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Potrzebne są: makaron, ryż, cukier, konserwy, pieczywo chrupkie, mleko UHT, zupy instant, owsianki instant, dania gotowe o długim terminie przydatności, kaszki dla dzieci, soczki, odżywki, musy owocowe, biszkopty, szampony i żel dla dzieci, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, mydło w kostce, pasta i szczoteczki do zębów, żele, szampony, pasty opatrunkowe, woda utleniona, świece, zapałki.