Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do grobu św. Mikołaja w Bari. 

SŁONECZNA ITALIA APULIA

SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT' ANGELO – MATERA - GRAVINA IN PUGLIA ALBEROBELLO - POLIGNANO A MARE - OSTUNI - LOCOROTONDO - BARI 

PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

19 - 26 czerwca 2024

LOT BEZPOŚREDNI z KRAKOWA do BARI

1.dzień – zbiórka Uczestników na lotnisku w Krakowie – Balicach /wcześniejsza odprawa online przez BTZ PTTK/. Spotkanie z pilotem grupy o godzinie 13.40 w hali odlotów. Odprawa bezpieczeństwa. Wylot liniami Ryanair o godzinie 15.40. Przylot do BARI- Palese o godzinie 17.30 i przejazd wynajętym autokarem na Półwysep Gargano do niezwykle malowniczego, MONTE SANT' ANGELO. Obiadokolacja i nocleg w komfortowym Domu Pielgrzyma tuż obok Sanktuarium św. Michała Archanioła.

2.dzień – poranna msza święta w Grocie - Sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzanie Sanktuarium – spacer po miasteczku. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO i zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym Ojcem Pio /Klasztor Kapucynów z licznymi pamiątkami po Świętym i świątynia klasztorna, Nowa Bazylika i modlitwa przy grobie/. Czas wolny w miasteczku, możliwość zakupu regionalnych produktów /oliwa, sery, wędliny, suszone pomidory etc./. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3.dzień – po śniadaniu przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale, gdzie nakręcono sceny do filmu M. Gibsona „Pasja”. Czas wolny. Przejazd do GRAVINA IN PUGLIA /nieodkryta perła Apulii, za sprawą malowniczego mostu, unoszącego się nad przepaścią, niektórzy porównują ją do andaluzyjeskiej Rondy/, wizyta w Katedrze Santa Maria Asunta, Piazza Benedetto XII, Ponte Acquedotto, spacer po urokliwych uliczkach i punkty widokowe. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Bari.

4.dzień – po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. WYPOCZYNEK – PLAŻOWANIE. Obiadokolacja i nocleg.

5.dzień – po śniadaniu wyjazd do przepięknego ALBEROBELLO - unikat na skalę światową oraz jedna z najpopularniejszych atrakcji tego regionu: domki trulli - okrągłe, bielone budynki ze stożkowymi dachami z kamienia. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem, Msza św. w Bazylice Świętych Kosmy i Damiana. Następnie przejazd do OSTUNI - słynne i niezwykle urokliwe Białe Miasto na wzgórzu. Spacer labiryntem krętych, malowniczych uliczek, zabytkowe pałace i świątynie, Katedra – Msza św. Czas wolny na Piazza della Libertà. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6.dzień– po śniadaniu czas wolny do własnej dyspozycji. WYPOCZYNEK – PLAŻOWANIE. Obiadokolacja i nocleg.

7.dzień – po śniadaniu wyjazd autokarem do LOCOROTONDO - jedno z najpiękniejszych małych miasteczek Italii. Spacer niezwykłymi uliczkami wijącymi się pośród białych domów i zabytkowych pałaców, Katedra i Park Miejski, Porta Napoli i Piazza Vittorio Emanuele. Przejazd do POLIGNANO A MARE - urokliwe miasteczko i najbardziej malownicza plaża Apulii. Najsłynniejszym mieszkańcem tego miasta jest uwieczniony na pomniku Domenico Modugno - autor m. in słynnego włoskiego hitu Volare /www.youtube.com/watch?v=t4IjJav7xbg/. Zwiedzanie niezwykłego miasteczka z lokalnym przewodnikiem. Spacer po historycznym centrum, urokliwych zaułkach i tarasach widokowych, Ponte di Polignano i malownicze klify. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8.dzień – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem do historycznego centrum BARI. Zwiedzanie z lokalnym licencjonowanym przewodnikiem: spacer do przepięknej romańskiej Bazyliki św. Mikołaja Cudotwórcy /Msza święta/, która jest celem pielgrzymek zarówno dla katolickich, jak i prawosławnych wiernych. Bazylika jest również miejscem wiecznego spoczynku polskiej królowej Bony Sforzy /nagrobek ufundowała Anna Jagiellonka/.Spacer urokliwymi średniowiecznymi uliczkami, Zamek z XI wieku, romańska Katedra św. Sabina. Czas wolny na posiłek. Transfer na lotnisko ok. godz.15;00. Odprawa i wylot do Krakowa o godzinie 17:55. Przylot do Balic o godzinie 19.50.

 

CENA: 3925 zł - przy grupie min. 40 os. Przy zapisie zaliczka w wysokości 1200 zł

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- przelot liniami lotniczymi Ryanair na trasie: KRK – BRI – KRK
- mały bagaż̇ podręczny oraz
bagaż rejestrowany 20 kg
- transfery autokarowe: Lotnisko – Hotel – Lotnisko
- 2 noclegi w komfortowym Domu Pielgrzyma /www.hotelcasadelpellegrino.com/ - 5 noclegów w hotelach 3*** /pokoje 2,3 osobowe z łazienkami/

- wyżywienie: 7 śniadań́ wzmocnionych i 7 obiadokolacji serwowanych z wodą i winem
- opiekę pilota na całej trasie
- autokar do realizacji wycieczek lokalnych zgodnie z programem
- ubezpieczenie KL 20.000 Euro (z chorobami przewlekłymi i Covid), NNW 15.000 zł, bagaż 1000,00 zł - podatek VAT
i Fundusze Turystyczne

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE:

Na realizację programu: bilety wstępu, transfery, zestaw Tour Guide i lokalnych przewodników należy posiadać: około 190 Euro/osoba – płatne we Włoszech u pilota grupy.

ZGŁOSZENIA: drogą mailową sm_pyskowice@kuria.gliwice.pl, telefoniczną: 32 233 85 90 lub osobiście.

Galeria zdjęć

wstecz