Aktualności

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym kościele sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. W Eucharystii uczestniczyli licznie zgromadzeni wierni, przedstawiciele Władz Samorządowych, urzędów i instytucji, Władz Powiatowych i poseł na Sejm pan Jarosław Gonciarz. Ważnym kontekstem naszej modlitwy był akt intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana, który będzie miał miejsce 20 listopada, w niedzielę  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Poniżej prezentujemy tekst aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Zapraszamy również do galerii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W  każdy CZWARTEK   można przyjść na spotkanie z Bogiem, z Jezusem ukrytym w Chlebie Eucharystycznym. Te kilka chwil Adoracji Najświętszego Sakramentu są najlepszym czasem, aby w środku tygodnia przyjść do Jezusa i Jemu oddać wszystko to, co przez ostatnie dni spotkało nas w domu, szkole, pracy. To najlepszy czas, aby przyjść do parafialnego wieczernika i jej głównemu Gospodarzowi polecić wszystkie sprawy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się  w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornejdo godziny 20:00. Zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym.

Na stoliku będą dostępne proste modlitewniki, fragment brewiarza, Pismo św., które na czas modlitwy będzie można sobie zabrać do ławki.

Gdy wypełnimy już wszystkie obowiązki i zajęcia dnia możemy przybyć na adorację Najświętszego Sakramentu na rozmowę ze Zbawicielem, a może też, w ciszy, zmówić październikowy różaniec.

W czasie trwania adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Podziękowanie za plony

W niedzielę 11 września złożyliśmy ofiarę Mszy św. dożynkowej z podziękowaniem Panu Bogu za błogosławieństwo w pracy i tegoroczne plony. Dziękowaliśmy razem z rolnikami i gospodarzami naszej parafii. W tym roku przygotowanie uroczystości podjęli rolnicy i gospodarze zamieszkali przy ulic Kard. Wyszyńskiego, Zaolszany i Rzecznej. To oni wraz z siostrą Karoliną przystroili kościół, przygotowali koronę żniwną i przynieśli w ofierze do ołtarza chleb z tegorocznej mąki. Zapraszamy do galerii.

Diamentowy jubileusz kapłaństwa

W niedzielę 19 czerwca ks. Prałat August Duffek obchodził 60 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Serdecznie ks. Prałatowi gratulujemy i życzymy mocy Ducha Świetego na dalsze jak najdłuższe lata życia. Zdjęcia z uroczystości dostępne są w galerii.

Srebrny jubileusz kapłaństwa

5 czerwca ks. Proboszcz obchodził srebrny jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich. Polecamy ks. Proboszcza naszym modlitwom i razem z Jubilatem dziękujemy Bogu za dar powołania. Zdjęcia z uroczystości można oglądnąć w galerii.

« 1 2 3 4 5