Aktualności

Podziękowanie za żniwa

Złożyliśmy dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękowaliśmy Stwórcy za błogosławieństwo ludzkiej pracy.
Kapłan tak się modlił nad tegorocznymi plonami: Z wdzięcznością przynieśliśmy do świątyni owoce ziemi naszej pracy w polu i w ogrodach. Prośmy Boga, aby Je 

pobłogosławił i nagrodził trud pracujących. 
Wszechmogący Boże i najlepszy Ojcze, Ty pozwalasz ludziom uprawiać ziemię i wydobywać z niej coraz to nowe plony, Ty poleciłeś synom Narodu Wybranego przynosić do kapłanów owoce ziemi i snopy zebranego zboża, przyjmij dziękczynienie za tegoroczne plony i pobłogosław przyniesione tu dary, koronę żniwną, owoce i warzywa. 

Spraw, Panie, aby nie zabrakło nikomu w tym roku pożywienia. Wspomagaj swoją łaską wszystkich, którzy pracowali na roli, a nas naucz dzielić się Twoimi darami z każdym, kto będzie w niedostatku. 

A po doczesnym życiu niechaj nas, niosących pełne naręcza dobrych uczynków, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Maryja, najdoskonalszy owoc ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do wiecznego szczęścia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. (tekst z Agendy Liturgicznej Diecezji Opolskiej)

 

Jak wyglądała nasza uroczystość można zobaczyć w galerii.

Procesja Bożego Ciała

Dzisiaj przeszliśmy w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem. Procesja rozpoczęła się po Mszy sprawowanej w kościele Nawrócenia św. Pawła. Zakończyła się przy naszym kościele. Zapraszamy do galerii.

50 rocznica I Komunii

7 maja o 11.30 sprawowana była Msza św. dziękczynna, którą składali jubilaci zgromadzeni w naszej parafialnej świątyni. Przyjechali z różnych stron kraju i zagranicy. Wraz ze swoimi bliskimi dziękowali za piękne wydarzenie z 1967 roku, kiedy jako dzieci po raz pierwszy przyjęli do swych serc Pana Jezusa. Jubileusz był okazją do wspomnień i refleksji. Zapraszamy do galerii.

I rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra

We wtorek (16.05.2017 r.) ksiądz Piotr obchodził swoją pierwszą rocznicę święceń kapłańskich. W Eucharystii uczestniczyło 17 księży z rocznika ks. Borowiaka. Na Mszy św. obecni też byli nasi parafianie i przybyli goście. Nie zabrakło obecności księdza Prałata, zaś życzenia Jubilatom złożył ksiądz Proboszcz. Mszę poprzedziła wspólna modlitwa brewiarzowa. Miała ona swoją kontynuację popołudniu w kościółku św. Stanisława, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w Nieszporach wraz z braćmi kursowymi naszego Księdza wikarego. Jubilatom życzymy Mocy Ducha Świętego w codzienności kapłańskiej. Niech ona będzie dalej wspaniałą przygodą "łowienia ludzi" dla Pana Jezusa. I oby ktoś z naszej parafii posłuchał głosu Pana Jezusa i poszedł za Nim na wzór kapłanów z rocznika 2016.
Zapraszamy do GALERII.

Wielki Post w Grupie Młodzieżowej

Kiedy nasza parafia przeżywała czas wielkiego Postu na nabożeństwach w kościele św. Mikołaja, nasza grupa młodzieży uczestniczyła w Mszach i Nabożeństwie Drogi Krzyżowej w kościele św. Stanisława. Wieczorna pora pozwoliła na skupienie swoich myśli przy cierpiącym Panu Jezusie i dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Parę zdjęć w Galerii.

Duchowa Adopcja Dziecka

 
25.03.2017r. będziemy świętować DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA! To wspaniała okazja do podjęcia niesamowitego dzieła, jakim jest

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO!


Mobilny Asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Z tej racji, że 25.03.2017r. można będzie podjąć Adopcję Dziecka Poczętego (szczegóły tutaj) , polecamy świetną aplikację na smartfony, która pomaga w codziennej trosce o modlitwie za dziecko, które chcemy chronić. Dokładne informacje wraz z plikami do ściągnięcia i zainstalowania na: http://www.adoptujzycie.pl/ 

Na w/w stronie pliki zarówno na Androida, jak i na Iphone.

Koncerty kolęd

W styczniu w naszym kościele odbyły się koncerty Orkiestry Dętej z Rudna, Orkiestry Huty Łabędy i Chóru połączonych sił Parafii MB Nieustającej Pomocy i św. Mikołaja. Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć zdjęcia z tych koncertów.

Plan odwiedzin duszpasterskich

Prezentujemy plan odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się i ewentualną korektę, jeśli wkradły się jakieś nieścisłości.

Audycja o naszej parafii w Radiu Silesia

W poniedziałek 21 listopada w Radiu Silesia była audycja na temat naszej parafii. Udział w audycji wzięli ks. Prałat August Duffek, ks. proboszcz Jan Podstawka, ks. Adam Bryła, siostra Bernadeta i pan Witold Szmajnta. Audycję poprowadziła pani Agnieszka Nalepka. Zapraszamy do galerii. Audycję można odsłuchać poniżej (na urządzeniach mobilnych należy kliknąć "listen in browser"). Plik udostępniony dzięki uprzejmości Radio Silesia.

« 1 2 3 4 5 »