Aktualności

Mobilny Asystent Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Z tej racji, że 25.03.2017r. można będzie podjąć Adopcję Dziecka Poczętego (szczegóły tutaj) , polecamy świetną aplikację na smartfony, która pomaga w codziennej trosce o modlitwie za dziecko, które chcemy chronić. Dokładne informacje wraz z plikami do ściągnięcia i zainstalowania na: http://www.adoptujzycie.pl/ 

Na w/w stronie pliki zarówno na Androida, jak i na Iphone.

Parafialne rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Parafia św. Mikołaja

w Pyskowicach

5 - 8 marca 2017

 

 

Niedziela, 5 marca

Msze św. z nauką ogólną w porządku niedzielnym:

7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00


Poniedziałek, 6 marca

 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

19.00 – nauka stanowa dla młodzieży


Wtorek, 7 marca

 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

19.00 – nauka stanowa dla dorosłych


Środa, 8 marca

 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – spotkanie z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką ogólną i zakończenie  

              rekolekcji

 

 Spowiedź: pół godziny przed Mszą św.

Koncerty kolęd

W styczniu w naszym kościele odbyły się koncerty Orkiestry Dętej z Rudna, Orkiestry Huty Łabędy i Chóru połączonych sił Parafii MB Nieustającej Pomocy i św. Mikołaja. Zapraszamy do galerii, w której można zobaczyć zdjęcia z tych koncertów.

Życzenia świąteczne

Dziś, kiedy w betlejemskim żłóbku leży Wielka Tajemnica ludzkiej szlachetności, kiedy aniołowie wieszczą Bogu chwałę, a ludziom pokój, dziś życzymy sobie Bożego królowania w naszych sercach, w planach, w nadziejach na przyszłość. Niech Ten, który ludzkiej naturze nadał sens, a ludzkim marzeniom wielkość, podniesie nas ze zwątpienia smutku, niech uleczy złamanych na duchu, niech zapali iskierkę nadziei tam, gdzie panuje ciemność. Życzymy sobie Boga, życzymy sobie człowieczeństwa. Życzymy sobie Miłości.

Plan odwiedzin duszpasterskich

Prezentujemy plan odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się i ewentualną korektę, jeśli wkradły się jakieś nieścisłości.

Roraty 2016

Przeżywamy Adwent, czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Poniżej zamieszczamy informację o Mszach Roratnich w Pyskowicach.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach od 22 do 29 kwietnia 2017 roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza. Przedstawiamy plan pielgrzymki.

Festyn św. Mikołaja

3 i 4 grudnia na naszym Rynku odbędzie się Festyn św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wśród atrakcji spotkanie ze św. Mikołajem dla wszystkich dzieci zgromadzonych na Rynku, występ wielu artystów (szczegóły na plakacie), smaczny krupniok, kiełbaski z grilla, bigos i wyśmienity kołocz. Nie zabraknie gorącej atmosfery i ciepłych napojów.

Audycja o naszej parafii w Radiu Silesia

W poniedziałek 21 listopada w Radiu Silesia była audycja na temat naszej parafii. Udział w audycji wzięli ks. Prałat August Duffek, ks. proboszcz Jan Podstawka, ks. Adam Bryła, siostra Bernadeta i pan Witold Szmajnta. Audycję poprowadziła pani Agnieszka Nalepka. Zapraszamy do galerii. Audycję można odsłuchać poniżej (na urządzeniach mobilnych należy kliknąć "listen in browser"). Plik udostępniony dzięki uprzejmości Radio Silesia.

Uroczystość Chrystusa Króla

W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszym kościele odbyło się uroczyste nabożeństwo podczas którego poszczególne stany, grupy parafii i cała wspólnota dokonała przed Najświętszym Sakramentem jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Podczas nabożeństwa miało też miejsce przyjęcie nowego kandydata na ministranta i trzech nowych ministrantów. Wszyscy ministranci odnowili swoje przyrzeczenia. Zapraszamy do galerii.

« 1 2 3 4 5 »