Aktualności

Pielgrzymka 27 kwietnia 2019

Dnia 27 kwietnia 2019 r. blisko 50 osób udało się na jednodniową pielgrzymkę. Odwiedziliśmy kilka miejscowości. Pierwszą były Branice. Tam zobaczyliśmy tzw. Miasteczko Miłosierdzia założone przez bp. Józefa Nathana. W miejscu tym przed wojną znalazło pomoc tysiące potrzebujących i chorych psychicznie, którzy znaleźli tam swój dom oraz pomoc duchową i lekarską. Tu znajduje się bazylika św. Rodziny ze wspaniałą mozaiką wykonaną z 300 tysięcy kosteczek składających się 15 tysięcy odcieni kolorów. O działalności bp. Nathana, Miasteczka Miłosierdzia i pomocy osobom potrzebującym i chorym opowiedział miejscowy ks. proboszcz Alojzy Nowak. 

W Branicach również modliliśmy o radość nieba dla siostry Edyty przy jej grobie. Siostra ta przez ostatnie półtorej roku posługiwała w naszej parafii. 

W Branicach zjedliśmy również smaczny obiad w klasztornym refektarzu, przygotowany przez Siostry Maryi Niepokalanej. 

Następnie udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cwilinie - malowniczej górze położonej nad czeskim miastem Krnov. Do miejsca tego naznaczonego wstawiennictwem Maryi, od setek lat pielgrzymują Czesi, Polacy, Ślązacy i Morawianie modląc się w tutejszym kościele pątniczym. Stąd roztaczają się wspaniałe widoki i panorama Krnova. Pielgrzymi tu przybywający wielokrotnie doświadczyli, że Matka Boża, która była przeszyta mieczami boleści, wyjmuje te miecze bólu z serc swoich dzieci przytłoczonych cierpieniem. Tu przez wieki wielu ludzi odzyskało pokój, radość i na nowo odkryło miłość Jezusa Chrystusa. W miejscu tym odprawiliśmy Mszę św., która była centralnym punktem naszej pielgrzymki i prosiliśmy o łaski dla nas. 

Gdy zjechaliśmy z Cwilińskiego wzgórza zatrzymaliśmy się w malowniczym Krnowie na wspólny, krótki spacer. 

Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania był Głogówek, w którym ojciec Franciszkanin przybliżył nam historię i specyfikę Sanktuarium Domku Loretańskiego. W mieście tym odwiedziliśmy również kościół parafialny pw. św. Bartłomieja, będący prawdziwą śląską perłą architektoniczną. 

Dzień naszego pielgrzymowania wypełniony był modlitwą i śpiewem w wielkanocnej atmosferze radości zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Zdjęcia pochodzą od naszych pielgrzymów, a kilka z nich z zasobów Internetu. Zapraszamy do galerii.

Spotkania ze Słowem Bożym

Serdecznie zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym, które odbywają się co drugi wtorek o 18.45 w salce. Bliższe informacje poniżej.

Procesja Bożego Ciała 2018

W Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00, z naszego kościoła parafialnego wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja zakończyła się przy kościele Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy do galerii.

Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zebraliśmy się w kościele św. Stanisława. Na wzór Apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku podczas Zielonych Świąt oczekiwaliśmy i wołaliśmy o przyjście Ducha Świętego. Prosimy o Jego dary i łaski dla nas samych naszych rodzin i naszych środowisk. 

Panie Jezu napełnij nas Duchem Świętym!
Zapraszamy do galerii.

Niedziela Dobrego Pasterza

W niedzielę Jezusa Dobrego Pasterza gościliśmy w naszej parafii trzech kleryków. Z seminarium duchownego w Opolu. Przyjechali do nas: Kacper Józefczyk z Prudnika (rok V), Daniel Wieczorek z Bierawy (rok II) i Denis Skowronek z Boronowa (rok I). Klerycy dzielili się z nami radością powołania. Na każdej z Mszy św. jeden z nich dawał świadectwo tego, w jaki sposób Pan Jezus zaprosił ich do specjalnej służby w Kościele. Po południu o godz. 15.00 odbyło się spotkanie kleryków z młodzieżą, a o 16.00 modliliśmy się w kościele o nowe i święte powołania, także z naszej parafii. Prosiliśmy, aby Ci, których Pan wzywa do tego, aby byli jego księżmi mieli odwagę odpowiedzieć na to wezwanie.

Jezus żyje i jest pośród nas! Młodzi ludzie zaświadczyli nam kolejny raz o tym, że Chrystus również dzisiaj wzywa, aby pójść zanim, zostać Jego apostołem, jego kapłanem. Jezus, Dobry Pasterz, wybiera z pośród swoich owiec tych, których zaprasza, aby stawali się pasterzami na wzór Jego Serca i aby mógł przez nich działać w swoim Kościele. Zapraszamy do galerii.

Wielki Tydzień

Zapraszamy do galerii zdjęć z celebracji liturgicznych Wielkiego Tygodnia oraz zdjęć z Ciemnicy i Bożego Grobu. Za zdjęcia dziękujemy Sabinie Kańtoch, Jerzemu Pelce i Tomaszowi Mężyńskiemu. 

Święto LSO naszej parafii

W Uroczystość Chrystusa Króla, podczas Mszy św. o godzinie 10.00 nasza wspólnota ministrancka oficjalnie powiększyła się o 2 lektorki, 3 ministrantów i 5 kandydatów. Po kazaniu i ustanowieniu reszta LSO naszej parafii wyszła do ołtarza, aby wspólnie odnowić przyrzeczenia. Całej Służbie Liturgicznej składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i wytrwałości. Niech służba przy ołtarzu Pana Jezusa przemienia Wasze serca! Dziękujemy Wam i Waszym bliskim za zaangażowanie i serce jakie wkładacie w to, aby Liturgia w naszym kościele wyglądała pięknie i dostojnie. 
W galerii parę zdjęć z Uroczystości.
 

Panie Jezu Chryste, * dziękujemy Ci ponownie * za łaskę powołania do służby liturgicznej * w Twoim Kościele. * Dopomóż nam * dalej pełnić zaszczytne zadania * pobożnie, pilnie i radośnie. * Umacniaj naszą wolę * i zachowaj od zniechęcenia. * święta Maryjo, Służebnico Pana, * święty Dominiku, * święty Janie Bosko, * święty Mikołaju * wstawiajcie się za nami.  * Amen.


« 1 2 3 4 5 »