Aktualności

Orszak Trzech Króli

Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego z pyskowickich parafii wyruszyły strumienie Orszaku Trzech Króli. Spotkaliśmy się na Rynku oddając hołd Dzieciątku i wspólnie kolędując. Zapraszamy do galerii.

Spotkania ze Słowem Bożym

Serdecznie zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym, które odbywają się co drugi wtorek o 18.45 w salce. Bliższe informacje poniżej.

Procesja Bożego Ciała 2018

W Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00, z naszego kościoła parafialnego wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja zakończyła się przy kościele Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy do galerii.

Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zebraliśmy się w kościele św. Stanisława. Na wzór Apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku podczas Zielonych Świąt oczekiwaliśmy i wołaliśmy o przyjście Ducha Świętego. Prosimy o Jego dary i łaski dla nas samych naszych rodzin i naszych środowisk. 

Panie Jezu napełnij nas Duchem Świętym!
Zapraszamy do galerii.

Niedziela Dobrego Pasterza

W niedzielę Jezusa Dobrego Pasterza gościliśmy w naszej parafii trzech kleryków. Z seminarium duchownego w Opolu. Przyjechali do nas: Kacper Józefczyk z Prudnika (rok V), Daniel Wieczorek z Bierawy (rok II) i Denis Skowronek z Boronowa (rok I). Klerycy dzielili się z nami radością powołania. Na każdej z Mszy św. jeden z nich dawał świadectwo tego, w jaki sposób Pan Jezus zaprosił ich do specjalnej służby w Kościele. Po południu o godz. 15.00 odbyło się spotkanie kleryków z młodzieżą, a o 16.00 modliliśmy się w kościele o nowe i święte powołania, także z naszej parafii. Prosiliśmy, aby Ci, których Pan wzywa do tego, aby byli jego księżmi mieli odwagę odpowiedzieć na to wezwanie.

Jezus żyje i jest pośród nas! Młodzi ludzie zaświadczyli nam kolejny raz o tym, że Chrystus również dzisiaj wzywa, aby pójść zanim, zostać Jego apostołem, jego kapłanem. Jezus, Dobry Pasterz, wybiera z pośród swoich owiec tych, których zaprasza, aby stawali się pasterzami na wzór Jego Serca i aby mógł przez nich działać w swoim Kościele. Zapraszamy do galerii.

Wielki Tydzień

Zapraszamy do galerii zdjęć z celebracji liturgicznych Wielkiego Tygodnia oraz zdjęć z Ciemnicy i Bożego Grobu. Za zdjęcia dziękujemy Sabinie Kańtoch, Jerzemu Pelce i Tomaszowi Mężyńskiemu. 

Droga Krzyżowa 2018

W piątek 23 marca przeszliśmy ulicami naszego miasta rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęło się w naszym kościele po Mszy z nauką rekolekcyjną, a zakończyło się przy kościele Nawrócenia św. Pawła. Fotorelacja Sabiny Kańtoch i Jerzego Pelki w galerii. Zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które popowadzi ks. Michał Zurzycki.

Orszak Trzech Króli 2018

Tradycją kliku poprzednich lat, w uroczystość Objawienia Pańskiego, z trzech pyskowickich parafii wyruszyły trzy strumienie Orszaku Trzech Króli. Wszystkie spotkały się na rynku naszego miasta, gdzie wspólnie kolędowaliśmy i oddaliśmy pokłon Dzieciątku Jezus. Zapraszamy do galerii. Za zdjęcia dziękujemy panu Tomaszowi Mężyńskiemu i Jerzemu Pelce.

Odwiedziny duszpasterskie 2018

Przedstawiamy plan odwiedzin duszpasterskich.

« 1 2 3 4 5 »