Aktualności

Pielgrzymka 27 kwietnia 2019

Dnia 27 kwietnia 2019 r. blisko 50 osób udało się na jednodniową pielgrzymkę. Odwiedziliśmy kilka miejscowości. Pierwszą były Branice. Tam zobaczyliśmy tzw. Miasteczko Miłosierdzia założone przez bp. Józefa Nathana. W miejscu tym przed wojną znalazło pomoc tysiące potrzebujących i chorych psychicznie, którzy znaleźli tam swój dom oraz pomoc duchową i lekarską. Tu znajduje się bazylika św. Rodziny ze wspaniałą mozaiką wykonaną z 300 tysięcy kosteczek składających się 15 tysięcy odcieni kolorów. O działalności bp. Nathana, Miasteczka Miłosierdzia i pomocy osobom potrzebującym i chorym opowiedział miejscowy ks. proboszcz Alojzy Nowak. 

W Branicach również modliliśmy o radość nieba dla siostry Edyty przy jej grobie. Siostra ta przez ostatnie półtorej roku posługiwała w naszej parafii. 

W Branicach zjedliśmy również smaczny obiad w klasztornym refektarzu, przygotowany przez Siostry Maryi Niepokalanej. 

Następnie udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cwilinie - malowniczej górze położonej nad czeskim miastem Krnov. Do miejsca tego naznaczonego wstawiennictwem Maryi, od setek lat pielgrzymują Czesi, Polacy, Ślązacy i Morawianie modląc się w tutejszym kościele pątniczym. Stąd roztaczają się wspaniałe widoki i panorama Krnova. Pielgrzymi tu przybywający wielokrotnie doświadczyli, że Matka Boża, która była przeszyta mieczami boleści, wyjmuje te miecze bólu z serc swoich dzieci przytłoczonych cierpieniem. Tu przez wieki wielu ludzi odzyskało pokój, radość i na nowo odkryło miłość Jezusa Chrystusa. W miejscu tym odprawiliśmy Mszę św., która była centralnym punktem naszej pielgrzymki i prosiliśmy o łaski dla nas. 

Gdy zjechaliśmy z Cwilińskiego wzgórza zatrzymaliśmy się w malowniczym Krnowie na wspólny, krótki spacer. 

Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania był Głogówek, w którym ojciec Franciszkanin przybliżył nam historię i specyfikę Sanktuarium Domku Loretańskiego. W mieście tym odwiedziliśmy również kościół parafialny pw. św. Bartłomieja, będący prawdziwą śląską perłą architektoniczną. 

Dzień naszego pielgrzymowania wypełniony był modlitwą i śpiewem w wielkanocnej atmosferze radości zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Zdjęcia pochodzą od naszych pielgrzymów, a kilka z nich z zasobów Internetu. Zapraszamy do galerii.

Życzenia świąteczne

„Zmartwychwstał już Chrystus

Pan mój i nadzieja”


Niech wraz z Nim odrodzi się w nas pragnienie światła. Niech dobro, które tli się w każdej 

ludzkiej duszy, jeszcze raz odniesie zwycięstwo nad nienawiścią, pogardą i smutkiem.

Niech nam zajaśnieje Zmartwychwstały Chrystus.


Duszpasterze i Duszpasterska Rada Parafialna

Rekolekcje wielkopostne


"POCIESZAĆ SERCE BOGA" 
Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach parafialnych, które poprowadzi o. Tomasz Nowak, dominikanin.  
Plan rekolekcji: 
- w niedzielę nauki podczas każdej Mszy
- w poniedziałek nauki podczas Mszy o 9.00 i 18.00, a po Mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet
- we wtorek  nauki podczas Mszy o 9.00 i 18.00, a po Mszy wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn
- w środę nauki podczas Mszy o 9.00 i 18.00.

Orszak Trzech Króli

Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego z pyskowickich parafii wyruszyły strumienie Orszaku Trzech Króli. Spotkaliśmy się na Rynku oddając hołd Dzieciątku i wspólnie kolędując. Zapraszamy do galerii.

Spotkania ze Słowem Bożym

Serdecznie zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym, które odbywają się co drugi wtorek o 18.45 w salce. Bliższe informacje poniżej.

Procesja Bożego Ciała 2018

W Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00, z naszego kościoła parafialnego wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja zakończyła się przy kościele Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy do galerii.

Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zebraliśmy się w kościele św. Stanisława. Na wzór Apostołów zgromadzonych wraz z Maryją w Wieczerniku podczas Zielonych Świąt oczekiwaliśmy i wołaliśmy o przyjście Ducha Świętego. Prosimy o Jego dary i łaski dla nas samych naszych rodzin i naszych środowisk. 

Panie Jezu napełnij nas Duchem Świętym!
Zapraszamy do galerii.

1 2 3 4 5 »