Aktualności

Roraty 2019

Przedstawiamy zadanie roratnie na 6 grudnia. Prosimy o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo. Zadanie: odczytaj i zapisz na serduszku tekst jaki został ukryty w kodzie
QR. 

NIEPLANOWANE - wyjazd od kina

W czwartek 7 listopada organizujemy wyjazd do kina na projekcję filmu "Nieplanowane". Seans w CinemaCity w Gliwicach 16.30. Wyjazd autokarem o 15.30 sprzed kościoła. 

Dożynki 2019

W niedzielę 15 września złożyliśmy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękowaliśmy za Boże błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników, i za chleb na naszych stołach. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowali  rolnicy z ul. kard. Wyszyńskiego, ul. Zaolszany i ul. Rzecznej. Zapraszamy do galerii.

Polska pod Krzyżem

Włączamy się w modlitwę "Polska pod Krzyżem" i zapraszamy do kościoła św. Stanisława w Pyskowicach. W sobotę 14 września od godziny 8.00 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 15.00 wspólna modlitwa. Zabierzmy ze sobą nasze domowe krzyże, aby je poświęcić podczas nabożeństwa.

Plan naszego modlitewnego czuwania przy Krzyżu:

15.00     - Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.20     - Modlitwa różańcowa

16.00     - Droga Krzyżowa ulicami miasta

17.00     - Adoracja Krzyża i poświęcenie naszych krzyży domowych

18.00     - Msza święta w kościele św. Mikołaja.


Ziemia Święta - pielgrzymka

Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w poniedziałek 14 października o 18.45 w salce.


PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA

Termin: 20-26.01.2020

Koszt: 470 USD + 1990 PLN 

PROGRAM RAMOWY

DZIEŃ 1: Wyjazd z parafii, przejazd na lotnisko, odprawa i odlot do Ziemi Świętej. Po przylocie przejazd z lotniska do Ain Karem: kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: kościół św. Anny, Ecce Homo i Listostrotos, Droga Krzyżowa – uliczkami Starego Miasta. Bazylika Grobu Pańskiego. Przejście do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli pozwala na to sytuacja polityczna). Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Hajfy: zwiedzanie sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris. Przejazd doCezarei Nadmorskiej(krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich). Przejazd do Kany Galilejskiej– miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Zakwaterowanie, kolacja  i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

 

DZIEŃ 4: Śniadanie. Wyjazd na Górę Tabor: nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Przejazd nad Jezioro Galilejskie- rejs statkiem. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: dom św. Piotra, ruiny synagogi. Tabgha: kościół Prymatu oraz miejsce rozmnożenia chleba i ryb. Przejazd na Górę Błogosławieństw. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem.

 

DZIEŃ 5: Śniadanie. Wyjazd do Jerycha– najstarszego miasta świata. Przejazd nad rzekę Jordan- miejsce Chrztu Pana Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe, gdzie można skorzystać z kąpieli. Przejazd przez Pustynię Judzkądo Betanii: sanktuarium Marty, Marii i Łazarza. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Betlejem

 

DZIEŃ 6: Śniadanie.Betlejem: nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, a także kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna, skąd zobaczyć można przepiękną panoramę Jerozolimy. Zwiedzanie: kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit. Ogród Oliwny: bazylika Agonii, kościół Grobu Matki Bożej. Następnie Syjon: kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik, grób Dawida oraz kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny.  Przejazd na lotnisko, odprawa, odlot do Polski. Transfer do parafii.

 

Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 

 

 

 

Pielgrzymka 27 kwietnia 2019

Dnia 27 kwietnia 2019 r. blisko 50 osób udało się na jednodniową pielgrzymkę. Odwiedziliśmy kilka miejscowości. Pierwszą były Branice. Tam zobaczyliśmy tzw. Miasteczko Miłosierdzia założone przez bp. Józefa Nathana. W miejscu tym przed wojną znalazło pomoc tysiące potrzebujących i chorych psychicznie, którzy znaleźli tam swój dom oraz pomoc duchową i lekarską. Tu znajduje się bazylika św. Rodziny ze wspaniałą mozaiką wykonaną z 300 tysięcy kosteczek składających się 15 tysięcy odcieni kolorów. O działalności bp. Nathana, Miasteczka Miłosierdzia i pomocy osobom potrzebującym i chorym opowiedział miejscowy ks. proboszcz Alojzy Nowak. 

W Branicach również modliliśmy o radość nieba dla siostry Edyty przy jej grobie. Siostra ta przez ostatnie półtorej roku posługiwała w naszej parafii. 

W Branicach zjedliśmy również smaczny obiad w klasztornym refektarzu, przygotowany przez Siostry Maryi Niepokalanej. 

Następnie udaliśmy się do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Cwilinie - malowniczej górze położonej nad czeskim miastem Krnov. Do miejsca tego naznaczonego wstawiennictwem Maryi, od setek lat pielgrzymują Czesi, Polacy, Ślązacy i Morawianie modląc się w tutejszym kościele pątniczym. Stąd roztaczają się wspaniałe widoki i panorama Krnova. Pielgrzymi tu przybywający wielokrotnie doświadczyli, że Matka Boża, która była przeszyta mieczami boleści, wyjmuje te miecze bólu z serc swoich dzieci przytłoczonych cierpieniem. Tu przez wieki wielu ludzi odzyskało pokój, radość i na nowo odkryło miłość Jezusa Chrystusa. W miejscu tym odprawiliśmy Mszę św., która była centralnym punktem naszej pielgrzymki i prosiliśmy o łaski dla nas. 

Gdy zjechaliśmy z Cwilińskiego wzgórza zatrzymaliśmy się w malowniczym Krnowie na wspólny, krótki spacer. 

Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania był Głogówek, w którym ojciec Franciszkanin przybliżył nam historię i specyfikę Sanktuarium Domku Loretańskiego. W mieście tym odwiedziliśmy również kościół parafialny pw. św. Bartłomieja, będący prawdziwą śląską perłą architektoniczną. 

Dzień naszego pielgrzymowania wypełniony był modlitwą i śpiewem w wielkanocnej atmosferze radości zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Zdjęcia pochodzą od naszych pielgrzymów, a kilka z nich z zasobów Internetu. Zapraszamy do galerii.

Życzenia świąteczne

„Zmartwychwstał już Chrystus

Pan mój i nadzieja”


Niech wraz z Nim odrodzi się w nas pragnienie światła. Niech dobro, które tli się w każdej 

ludzkiej duszy, jeszcze raz odniesie zwycięstwo nad nienawiścią, pogardą i smutkiem.

Niech nam zajaśnieje Zmartwychwstały Chrystus.


Duszpasterze i Duszpasterska Rada Parafialna

1 2 3 4 5 »