Aktualności

Życzenia świąteczne

„Cicha noc, święta noc… 

Wszystko śpi, atoli 

czuwa Józef i Maria, 

niech więc Boska ich Dziecina 

w błogim pokoju śpi” 

 

Kochani! Życzmy sobie, żeby w ciszy nad betlejemskim żłóbkiem odpoczęły nasze serca i dusze. Oby nas z lęków i ran uleczyła Boża miłość. Oby i naszym udziałem stało się nieskończone Dobro, która nadaje sens ludzkiemu życiu. Niech w nas i dla nas zaświeci blask Nadziei, co ma na imię Jezus. 

 

Wasi duszpasterze 

Autobus dla dzieci w Tanzanii

Drogi Księże Proboszczu, Drodzy Parafianie! 

 

Pozdrawiam serdecznie z dalekiej i ciepłej Tanzanii. Minęło sześć lat mojej pracy misyjnej w Tanzanii, gdzie zostałam posłana przez moje Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Obecnie mieszkam i pracuję w Dar es Salaam. Jestem zaangażowana w przedszkolu, ST. ANGELS DAY CARE CENTRE, dbam o zaopatrzenie i stronę ekonomiczną placówki współpracując z Siostrą tanzanijką Sr. Angelą, która jest dyrektorem. Dar Salaam jest miastem portowym wciąż rozwijającym się. Odkąd przyjechałam do tego kraju zauważam nowe drogi, coraz więcej samochodów. Rozwija się transport kolejowy, zarówno pasażerski jak i towarowy. Nie tylko nasze miasto, ale cały kraj rozwija się dynamicznie. Nasze Zgromadzenie jest obecne w Tanzanii od 1973 roku. Nasza troska jest skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży i kobiet, ale także do wszystkich potrzebujących. W Dar es Salaam jesteśmy od 2001 r. Najpierw była to tylko katecheza w pobliskich szkołach oraz praca w parafii. W 2006 r. rozpoczęto budowę żłobka, aby objąć opieką dzieci a tym samym umożliwić młodym matkom podjęcie pracy. Zanim budowa dobiegła końca okazało się, że bardziej potrzebne jest przedszkole. I tak też się stało, wybudowano przedszkole, które funkcjonuje do dziś. Pierwsza grupka dzieci liczyła zaledwie siedmioro, ale rok szkolny zakończył się liczbą 36. Z każdym rokiem liczba dzieci wzrasta. W obecnym roku mamy 120 przedszkolaków. Są to dzieci pochodzące z różnych stanów i różnych wyznań. Część dzieci mieszka w znacznej odległości od przedszkola, dlatego korzystają z transportu, który oferuje nasza placówka. Szkolny środek transportu to stary bus, który często się psuje. Utrudnia to organizację zajęć szkolnych a także jest bardzo kosztowne. Przedszkole coraz dotkliwiej odczuwa przeszkody związane z naprawą pojazdu. Staramy się zebrać fundusze na nowszy autobus. Koszt nowego samochodu to 40 000 $. Zwróciłam się do MIVA POLSKA o dofinansowanie (15 000$) a także do Polskiej Ambasady w Tanzanii (12 000$). Aby ziścił się nasz cel potrzebujemy jeszcze 13 000 $. Oszczędzamy na wydatkach, ale to ciągle za mało, liczymy na dar serca i wsparcie naszych przyjaciół. Razem możemy więcej, podaruj możliwość edukacji tanzańskim dzieciom. Z serdecznym pozdrowieniem pamięcią w modlitwie. 

 Sr. M. Monika Kowarsz SMI 


Wpłat można dokonywać na konto:

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska

ul. Kard. B. Kominka 3/5,

50-329 Wrocław

BGŻ BNP PARIBAS Oddział we Wrocławiu Numer konta: PL 53 1600 1462 1849 5503 6000 0022

Z dopiskiem: Na misje w Tanzanii.

Zaproszenie na Roraty

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach! Teraz czas na spotkanie z Panem Jezusem! On zawsze do nas przychodzi podczas Mszy, która jest cudem nad cudami. 

Dożynki

W niedzielę 20 września przeżywaliśmy rocznicę poświęcenia naszej świątyni i parafialne dożynki. Bogu złożyliśmy dziękczynienie, a ludzkim trudom prosiliśmy "Boże pomogej!". Zapraszamy do galerii.

Projekt nowych witraży

Przedstawiamy zmieniony projekt witraży św. Mikołaja i św. o. Pio, które będą umieszczone w kaplicy św. Anny i św. Jana Nepomucena.

Poświęcenie kolumny i witraża

Podczas nabożeństwa fatimskiego 13 czerwca zostały poświęcone witraż św Jana Pawła II i kolumna Maryjna. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wysiłkiem i wsparciem przyczynili się do wykonania tych dzieł. Zapraszamy do galerii.

Procesja Bożego Ciała

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną - Bożym Ciałem, świętowaliśmy w nietypowy sposób. Ze względu na pandemię nie mogła się odbyć tradycyjnie połączona procesja Parafii Nawrócenia św. Pawła i Parafii św. Mikołaja. Procesja odbyła się wokół naszego kościoła. Zapraszamy do galerii.

1 2 3 4 5 »