Aktualności

Pielgrzymka do Włoch

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch.


RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:


Termin: 7 – 14 września 2020, przejazd autokarem 


Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, kolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie m.in.: Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, kolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Watykanu, zwiedzanie: Rzym barokowy m. in.: Plac Navona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki, Rzym antyczny m.in.: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Watykanu, Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II, następnie zwiedzanie Bazylik patriarchalnych: Bazylika św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore, św. Pawła za Murami, przejazd w okolice Bari. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Bari – spacer po starym mieście: Piazza Mercantile, bazylika św. Mikołaja, Katedra, następnie przejazd do Alberobello słynie z unikatowych form budownictwa – domów typu trulli, które są okrągłe i mają stożkowate dachy z kamienia. Przejazd do hotelu w San Giovani Rotondo. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Monte Sant’Angelo, zwiedzanie kościoła Michała Archanioła, przejazd do San Giovanni Rotondo, sanktuarium i grób ojca Pio, kolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Lanciano, miejsce cudu Eucharystycznego, następnie do Loreto, zwiedzanie Bazyliki Loretańskiej i odwiedzenie cmentarza żołnierzy polskich, dojazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej, kolacja, nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, powrót w godzinach późno wieczornych.

 
Cena: 290 EUR + 1150 PLN, zapisy u ks. Proboszcza

Koncerty kolęd

Tradycyjnie w styczniu gościliśmy w naszej parafii Orkiestrę Dętą z Rudna i Blaskapelle ze Świbia. Przeżyliśmy piękne kolędowe koncerty. Zapraszamy do galerii. Zdjęcia udostępnili państwo Sabina i Jerzy Pelka.

Orszak Trzech Króli

Jak co roku w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszły strumienie Orszaku Trzech Króli. Wszyscy spotkaliśmy się na Rynku. Tam modlitwą i śpiewem kolęd złożyliśmy hołd Nowonarodzonemu Jezusowi. Zapraszamy do galerii. Dziękujemy za zdjęcie pani Sabinie.

Przyrzeczenia Dzieci Maryi

W niedzielę 15 grudnia Dzieci Maryi odnowiły swoje przyrzeczenia. Siedem dziewcząt złożyło przyrzeczenia po raz pierwszy i zostały włączone w grono Dzieci Maryi. 

Roraty 2019

Przedstawiamy zadanie roratnie na 6 grudnia. Prosimy o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo. Zadanie: odczytaj i zapisz na serduszku tekst jaki został ukryty w kodzie
QR. 

NIEPLANOWANE - wyjazd od kina

W czwartek 7 listopada organizujemy wyjazd do kina na projekcję filmu "Nieplanowane". Seans w CinemaCity w Gliwicach 16.30. Wyjazd autokarem o 15.30 sprzed kościoła. 

Dożynki 2019

W niedzielę 15 września złożyliśmy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Dziękowaliśmy za Boże błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników, i za chleb na naszych stołach. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowali  rolnicy z ul. kard. Wyszyńskiego, ul. Zaolszany i ul. Rzecznej. Zapraszamy do galerii.

1 2 3 4 5 »