Aktualności

Podziękowania

Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie i włączyli się w modlitwę w intencji śp. ks. Prałata Augusta Duffka. 

Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości pogrzebowych. Dziękujemy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii, Bractwu Eucharystycznemu oraz wszystkim pomagającym. Słowa podziękowania – za obecność i godne reprezentowanie instytucji, z którymi ks. Prałat współpracował – kierujemy do pana Burmistrza Adama Wójcika, Rady Miejskiej, wszystkich szkół i urzędów naszego miasta, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Dziękujemy także Orkiestrze Huty Łabędy za uświetnienie uroczystości. 

Wszystkim mieszkańcom Pyskowic, duszpasterzom i parafianom Parafii Nawrócenia św. Pawła i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę i serdeczne czuwanie przy trumnie śp. ks. Prałata. Dziękujemy wreszcie Radzie Parafialnej i parafianom Parafii św. Mikołaja za wierną obecność i piękną postawę chrześcijańską. 

Dzięki Wam Wszystkim pięknie i godnie pożegnaliśmy człowieka, który przez ponad pół wieku był dla nas wsparciem i opoką.


Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

Zmarł ks. Prałat August Duffek

Z żalem zawiadamiamy, że w czwartek przed południem do domu Ojca Niebieskiego odszedł wieloletni duszpasterz naszej parafii ks. Prałat August Duffek. ks. Prałata polecamy naszym modlitwom. 
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie! 

Podajemy przebieg uroczystości pogrzebowych śp. ks. Prałata Augusta Duffka

Modlitwa różańcowa w kościele św. Mikołaja: 

sobota, 5 czerwca – po Mszy wieczornej

niedziela, 6 czerwca – o godz. 17.00

poniedziałek, 7 czerwca – po Mszy wieczornej


Eksporta i Msza w kościele św. Mikołaja 

wtorek, 8 czerwca o godz. 20.00 

Mszy będzie przewodniczył ks. Biskup Andrzej Iwanecki

po Mszy modlitwa i czuwanie przy trumnie do północy

 

Środa, 9 czerwca w kościele św. Mikołaja:

  8.00 – jutrznia za zmarłych

  9.30 – przemowy i pożegnania

10.00 – modlitwa różańcowa

10.30 – Msza pogrzebowa – 

             Mszy będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Jan Kopiec, 

             Słowo Boże wygłosi ks. Biskup Paweł Stobrawa 

Autobus dla dzieci w Tanzanii

Drogi Księże Proboszczu, Drodzy Parafianie! 

 

Pozdrawiam serdecznie z dalekiej i ciepłej Tanzanii. Minęło sześć lat mojej pracy misyjnej w Tanzanii, gdzie zostałam posłana przez moje Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Obecnie mieszkam i pracuję w Dar es Salaam. Jestem zaangażowana w przedszkolu, ST. ANGELS DAY CARE CENTRE, dbam o zaopatrzenie i stronę ekonomiczną placówki współpracując z Siostrą tanzanijką Sr. Angelą, która jest dyrektorem. Dar Salaam jest miastem portowym wciąż rozwijającym się. Odkąd przyjechałam do tego kraju zauważam nowe drogi, coraz więcej samochodów. Rozwija się transport kolejowy, zarówno pasażerski jak i towarowy. Nie tylko nasze miasto, ale cały kraj rozwija się dynamicznie. Nasze Zgromadzenie jest obecne w Tanzanii od 1973 roku. Nasza troska jest skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży i kobiet, ale także do wszystkich potrzebujących. W Dar es Salaam jesteśmy od 2001 r. Najpierw była to tylko katecheza w pobliskich szkołach oraz praca w parafii. W 2006 r. rozpoczęto budowę żłobka, aby objąć opieką dzieci a tym samym umożliwić młodym matkom podjęcie pracy. Zanim budowa dobiegła końca okazało się, że bardziej potrzebne jest przedszkole. I tak też się stało, wybudowano przedszkole, które funkcjonuje do dziś. Pierwsza grupka dzieci liczyła zaledwie siedmioro, ale rok szkolny zakończył się liczbą 36. Z każdym rokiem liczba dzieci wzrasta. W obecnym roku mamy 120 przedszkolaków. Są to dzieci pochodzące z różnych stanów i różnych wyznań. Część dzieci mieszka w znacznej odległości od przedszkola, dlatego korzystają z transportu, który oferuje nasza placówka. Szkolny środek transportu to stary bus, który często się psuje. Utrudnia to organizację zajęć szkolnych a także jest bardzo kosztowne. Przedszkole coraz dotkliwiej odczuwa przeszkody związane z naprawą pojazdu. Staramy się zebrać fundusze na nowszy autobus. Koszt nowego samochodu to 40 000 $. Zwróciłam się do MIVA POLSKA o dofinansowanie (15 000$) a także do Polskiej Ambasady w Tanzanii (12 000$). Aby ziścił się nasz cel potrzebujemy jeszcze 13 000 $. Oszczędzamy na wydatkach, ale to ciągle za mało, liczymy na dar serca i wsparcie naszych przyjaciół. Razem możemy więcej, podaruj możliwość edukacji tanzańskim dzieciom. Z serdecznym pozdrowieniem pamięcią w modlitwie. 

 Sr. M. Monika Kowarsz SMI 


Wpłat można dokonywać na konto:

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincja Polska

ul. Kard. B. Kominka 3/5,

50-329 Wrocław

BGŻ BNP PARIBAS Oddział we Wrocławiu Numer konta: PL 53 1600 1462 1849 5503 6000 0022

Z dopiskiem: Na misje w Tanzanii.

Życzenia świąteczne

„Wiemy, żeś Zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy”.

 

Niech Zmartwychwstały obdarzy Was łaską nadziei i pięknej wierności Bogu i Jego przykazaniom. Niech światło życia przenikające mroczny grób rozświetli Wasze serca zmęczone trudną codziennością. Niech Was błogosławi i wspiera Ten, któremu niestraszne głazy ludzkich lęków i zwątpień. Wspaniałego spotkania z Panem

 

życzą Wasi Duszpasterze

Życzenia świąteczne

„Cicha noc, święta noc… 

Wszystko śpi, atoli 

czuwa Józef i Maria, 

niech więc Boska ich Dziecina 

w błogim pokoju śpi” 

 

Kochani! Życzmy sobie, żeby w ciszy nad betlejemskim żłóbkiem odpoczęły nasze serca i dusze. Oby nas z lęków i ran uleczyła Boża miłość. Oby i naszym udziałem stało się nieskończone Dobro, która nadaje sens ludzkiemu życiu. Niech w nas i dla nas zaświeci blask Nadziei, co ma na imię Jezus. 

 

Wasi duszpasterze 

Zaproszenie na Roraty

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach! Teraz czas na spotkanie z Panem Jezusem! On zawsze do nas przychodzi podczas Mszy, która jest cudem nad cudami. 

Dożynki

W niedzielę 20 września przeżywaliśmy rocznicę poświęcenia naszej świątyni i parafialne dożynki. Bogu złożyliśmy dziękczynienie, a ludzkim trudom prosiliśmy "Boże pomogej!". Zapraszamy do galerii.

1 2 3 4
...
6 »